Tuesday, 16/10/2018 | 4:16 UTC+2

Czy trzeba zatrudnić księgową w firmie?

 

Wiele firm zaczyna swoją działalność od zatrudnienia księgowej. Ale czy księgowa jest osobą, która koniecznie musi znaleźć się w firmie? Odpowiedź na to pytanie brzmi – nie! Księgowa nie jest niezastąpionym pracownikiem firmy, a często jej zatrudnienie pochłania ogromne sumy, co negatywnie odbija się na funduszach firmy. Są jednak alternatywy, które pozwolą uniknąć dużych wydatków.

 

1_733320(36)

Program do prowadzenia księgowości

Program do księgowania od http://www.lefthand.pl/pl/subsites/programy_dla_firm-oprogramowanie jest rozwiązaniem, na które decyduje się wiele małych i średnich firm. O ile w wielkiej korporacji księgowa może się po prostu przydać, tak w niewielkiej firmie nie jest ona osobą niezbędną, a czasami przez większość miesiąca nie ma nic do roboty. Program do prowadzenia księgowości samodzielnie zbiera raporty i generuje potrzebne dokumenty, z których część jest wysyłana do Urzędu Skarbowego automatycznie. Dzięki temu czas potrzebny na obsługę księgowości jest naprawdę minimalny!

 

Program do księgowania jest rozwiązaniem bardzo prostym i intuicyjnym w obsłudze, z jego działaniem nie ma większych problemów, więc nawet właściciel czy pracownik firmy może przygotowywać wszystkie dokumenty księgowe, w tym na przykład wystawiać faktury VAT oraz JPK.

 

Biuro rozliczeń

Dzięki temu czas potrzebny na obsługę księgowości jest naprawdę minimalny.1_733320(29)

Program do księgowości to ułatwienie dla każdego.

Rozwiązaniem, które może być alternatywą zarówno dla księgowej, jak i dla programu do prowadzenia księgowości, jest skorzystanie z ofert biuro rachunkowego. Takie biuro rozliczeń zajmuje się dokumentacją klientów odpłatnie, w zależności od ilości miesięcznych transakcji ceny są bardzo różne. Wiele biur oferuje różne pakiety. Warto jednak wiedzieć, że korzystają oni w swojej pracy z programów do księgowości! W praktyce więc płacimy im w większości za to, co możemy wykonać zupełnie samodzielnie bez niczyjej pomocy.

Jak widać, czasami nie jest to najlepsze, szczególnie jeśli nie korzysta się z bardzo zaawansowanej księgowości. W razie potrzeby można skorzystać z ich usług tylko w trudniejszych sprawach.

 

About