Friday, 21/9/2018 | 6:22 UTC+2

Ławki parkowe prezentują brak kultury

Ławki w miastach często są zniszczone, w przeciwieństwie do ławek w parkach, które są zachowane z reguły w dobrej kondycji. Tym przyjemniej patrzy się na zadbane produkty z asortymentu https://metalico.pl/meble-miejskie/lawki-parkowe-lawki-miejskie.html. Jednocześnie zadbane ławki parkowe również mają swoje wady. Czasem można zauważyć w nich brak kultury osób, które chcą na nich siedzieć.

Nie będę tutaj prawił kazań na temat tego co powinniśmy robić, a czego nie powinniśmy – niech każdy postępuje w zgodzie ze swoim sumieniem. Jednak warto czasem pomyśleć o innych i jak to mówią – nie oceniać książki po okładce.

Najczęściej dostaje się tutaj młodym osobom, gdy starsze chcą usiąść. Rozumiem, że wiek nie pozwala w wielu przypadkach na wiele rzeczy i, że takie osoby chcą korzystać z ławek parkowych. Jednocześnie uważam, że nie powinniśmy oceniać każdej młodzieży jako niewychowanej. Niektórych schorzeń i chorób nie widać, a młoda osoba może czasem potrzebować ławki parkowej o wiele bardziej niż osoba starsza.

Dlatego w tym artykule chce zaapelować do wszystkich osób – nie oceniajcie ludzi tylko po wieku. Jeżeli ktoś prosi o ustąpienie miejsca na ławce parkowej a Ty masz siły by z niej zejść, to zrób to.

Ławki znajdują się nie tylko w parkach, ale i w innych miejscach publicznych...

Ławki znajdują się nie tylko w parkach, ale i w innych miejscach publicznych…

Zgłaszaj zniszczone ławki parkowe

Mam czasem wrażenie, że niektóre osoby potrafią tylko i wyłącznie narzekać. Mówić, że coś jest nie tak jak być powinno. Wandale niszczą ławki parkowe. Przez to wyglądają one okropnie. Jednak wiele osób nic z tym nie zrobi i przechodząc obok zniszczonej ławki parkowej będą tylko i wyłącznie narzekać.

Gdy zauważysz, że ławki w Twojej okolicy są zniszczone, zgłoś to!

Gdy zauważysz, że ławki w Twojej okolicy są zniszczone, zgłoś to!

Gdy widzisz, że coś jest zniszczone to zgłaszaj to jak najszybciej! To jest coś co może zrobić każdy mieszkaniec, każdego miasta! Wiele osób myśli, że ich zdanie jest nic nie znaczące, że nie mają wpływu na to jak wygląda państwo. Tymczasem większość osób nie wykorzystuje nawet ułamka możliwości wpływania na to jak wygląda okolica. Te osoby tylko narzekają, że ławki parkowe są zniszczone, albo zdemolowane.

Dlatego jeżeli interesuję Cię to jak wygląda park, do którego chodzisz. Jeżeli chcesz żeby znalazł się on w dobrej kondycji to nie bój się powiadamiać odpowiednich organów jeżeli widzisz zniszczoną ławkę parkową. Oczywiście zanim oni się tym zajmą może minąć trochę czasu, ale przynajmniej Ty będziesz miał świadomość, że nie byłeś bierny.

Ławka w parku idealnym miejscem na relaks i chwilę odpoczynku...

Ławka w parku idealnym miejscem na relaks i chwilę odpoczynku…

About