Friday, 21/9/2018 | 6:22 UTC+2

Mężczyzna klientem w medycynie estetycznej?

Wielu mężczyznom zabiegi medycyny estetycznej kojarzą się z typowo kobiecą formą dbania o wygląd. Schludny ubiór, eleganckie perfumy i nienaganna fryzura jeszcze do niedawna stanowiły o atrakcyjności płci męskiej.

Oferowane przez specjalistów zabiegi medycyny estetycznej pozwalają mężczyznom pozbyć się wielu dolegliwości chorobowych, defektów kosmetycznych, jednocześnie nie będąc ujmą dla ich męskości Dr Pabiańczyk przyjmuje wielu panów. To niewiedza i brak świadomości wśród społeczeństwa powodują, że panowie korzystający z zabiegów medycyny estetycznej czują się zniewieściali i tracą pewność siebie. Na szczęście czasy się zmieniają i prowadząc gabinet medycyny estetycznej bądź klinikę trzeba być przygotowanym na męską część klienteli. Prowadząc własny gabinet medycyny estetycznej warto zastanowić się jakie działania marketingowe przyciągnęłyby panów na zabiegi. Mogłyby to być na przykład rozmaite plakaty obrazujące efekt „przed i po” , pokazanie poprzez to danej grupie klientów jak bardzo może zmienić się ich życie po wizycie w gabinecie piękna oraz oczywiście, że nie jest to nic wstydliwego. W celu wykonania takich reklam dobrym posunięciem byłoby się zgłosić do profesjonalnych firm, które dobrze wiedzą jakiej reklamy trzeba poszczególnym firmom.

Jest wiele powodów, dla których mężczyźni będą częściej odwiedzać gabinety piękna. Będzie się to działo ze względu na większą świadomość dotyczącą zdrowia i dobrego samopoczucia, warto więc zacząć interesować się nowinkami, które przy zabiegach w tej grupie klientów będą niezastąpione. Mężczyźni coraz częściej dbają o dobrą kondycję fizyczną, a także decydują się na niestandardowe cięcia włosów czy ciekawie przystrzyżony zarost, powoli przekonują się, że zabiegi kosmetyczne korzystnie wpływają na relacje z innymi ludźmi – partnerem, przyjaciółmi, przełożonymi. Wbrew powszechnym opiniom panowie zaczynają mieć świadomość, że wygląd ma znaczenie i z pewnością oprócz adekwatnych do wykonywanej pracy kompetencji, liczy się aparycja. Dobrym posunięciem będzie proponowanie panom podczas czekania na swoją partnerkę w gabinecie by również zrobili coś dla siebie i zaproponować im na przykład pierwszy zabieg 50% taniej.

Czasy się zmieniają. Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularne, zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Dlatego prowadząc działalność, którą jest gabinet medycyny estetycznej można w reklamach zachęcać nie tylko panie do korzystania z usług ale i też panów. Czasami potencjalny klient potrzebuje bodźca aby udać się w to a nie inne miejsce, trzeba pokazać mu, że zabiegi nie są czymś co ujmują na męskości a wręcz przeciwnie- dodają seksapilu i męskości.

Okazuje się, że medycyna estetyczna nie jest zdominowana przez kobiety. Według dostępnych badań z 2016 roku mężczyźni stanowili ponad 20% pacjentów gabinetów ale uwaga! prognozy rozwoju usług dla mężczyzn są obiecujące. Polscy mężczyźni powoli zaczynają dorównywać naszym zachodnim sąsiadom Włochom, gdzie u nich ponad 30% mężczyzn korzysta z zabiegów. W ciągu najbliższych 12 miesięcy zabiegowi medycyny estetycznej planuje poddać się ponad 500 tys. Polaków . Jednak zdaniem ekspertów liczba ta może być zaniżona nawet o 150-200 tys. W 2017 roku z zabiegów medycyny estetycznej ma skorzystać ponad 100 tys. mężczyzn, przy czym coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej świadczy usługi specjalnie profilowane dla mężczyzn.

Dane statystyczne jasno pokazują, że jak najbardziej warto dostosować gabinet medycyny estetycznej czy też klinikę do potrzeb mężczyzn. Mimo tego, że mężczyźni mogą poddać się niektórym tym samym zabiegom co kobiety, jest kilka takich, które są zarezerwowane tylko dla nich. Dane pokazują, że rynek medycyny estetycznej będzie prężnie się rozwijał i wychodził naprzeciw nie tylko kobietom.

Dobre kliniki i gabinety już zaczynają prężnie udoskonalać miejsca- piękna do tego aby były bardziej przyjazne płci męskiej. Wynika z tego, że za kilka lat medycyna estetyczna nie będzie już domeną kobiet ale i też mężczyzn.

About