Monday, 16/7/2018 | 12:40 UTC+2

Renowacja domu – cegły klinkierowe.

Kiedy zaczynaliśmy renowację odziedziczonego domu cegły klinkierowe osiągały kosmiczne ceny. Nadal nie należą do tanich, jak zauważyłam na wielu stronach. Długo zatem zastanawialiśmy się czy warto i czy w ogóle stać nas na taką inwestycje. Ani ja ani mąż nie znamy się na tzw. „budowlance”, dlatego zanim zatrudniliśmy robotników, staraliśmy się pozyskać maximum potrzebnej wiedzy. Głównie po to, żeby nie zostać oszukanym.

Wejście z cegły klinkierowej do domu.

Wejście z cegły klinkierowej.

Internet jest kopalnią wiedzy, ale w sprawie cegieł klinkierowych, korzystaliśmy z doświadczeń znajomych oraz sugestii specjalistów. Dom nie wymagał dużej renowacji. Chcieliśmy gdzieniegdzie postawić ścianki działowe i odrestaurować go głównie zewnętrznie. Wykorzystaliśmy cegły klinkierowe zakupione w https://sklep.auroks.pl/cegly-klinkierowe , do odnowienia cokołu wokół domu, parapetów oraz budowy tarasu, altanki i ogrodzenia. Ścianki działowe w domu zbudowaliśmy natomiast z cegieł ręcznie formowanych. Cegły klinkierowe, jak wspomniałam nie są tanie, ale za to są bardzo wytrzymałe.

Po kilku latach , w tym przebytej powodzi, stwierdzamy, że inwestycja miała sens i możemy, z całą pewnością, polecić cegły klinkierowe.

About