Monday, 16/7/2018 | 12:41 UTC+2

Urok domów parterowych

 

Ogromną rolę w podjęciu ostatecznej decyzji jaki projekt domu wybierzemy odgrywa jego wygląd. Oczywiście warto dbać o inne elementy, takie jak na przykład funkcjonalność, jednak to wygląd często stanowi pierwszy czynnik, dzięki któremu w ogóle zainteresujemy się danym projektem. Domy parterowe posiadają w sobie pewien urok, którego nie dostarcza inny rodzaj zabudowy. Wystarczy spojrzeć na projekty znajdujące się na stronie https://www.homekoncept.com.pl , by zauważyć wyjątkowość właśnie tych projektów.

 

444 (8)

 

W czym tkwi urok domów parterowych

Według mnie ich urok tkwi przede wszystkim w wyglądzie. Zarówno wewnętrznym jak i zewnętrznym. Z zewnątrz domy parterowe wyglądają słodko – są niższe niż większość domów. Jednocześnie gdy dodamy do nich nowoczesny styl, czyli na przykład przeszklony salon, to wtedy potrafią zrobić duże wrażenie. Z resztą nie musisz widzieć takich domów na żywo, wystarczy że przejrzysz projekty, a wtedy zrozumiesz dlaczego tak uważam.

 

444 (7)

 

Natomiast jeżeli chodzi o wnętrze to w domach parterowych wydaje się ono większe wizualnie. Dom parterowy o tej samej powierzchni co dom piętrowy będzie wydawał się znacznie większy. Mimo, że ich powierzchnia będzie taka sama. A jak wiadomo my oceniamy rzeczy przez pryzmat tego jak je postrzegamy, a nie tego jakie są naprawdę.

 

 

 

444 (9)

 

Poruszanie się po domu parterowym jest o wiele przyjemniejsze i łatwiejsze. Mimo że jestem raczej młodą osobą, to osobiście uważam, że poruszanie się po domu parterowym sprawia więcej radości i jest przyjemniejsze. Nie mam nic przeciwko chodzeniu po schodach, jednak pokonywanie ich kilka razy w ciągu dnia jest nużące. Zwłaszcza jeżeli wracasz zmęczony z pracy i masz ochotę odpocząć.

 

 

 

 

To wszystko sprawia, że według mnie dom parterowy jest świetnym wyborem dla osób, którym zależy na dobrym wyglądzie. Prezentują się one zwykle o wiele lepiej niż domy piętrowe. A dodatkowo koszt ich budowy jest w większości przypadków znacznie mniejszy niż w przypadku innych rodzajów zabudowy.

 

About